WEB SİTEMİZE ÖZEL TÜM ÜRÜNLERDE %20'YE VARAN İNDİRİM FIRSATI!

Gümüş Karşılaştırma


Gümüşün Tarihi

 

Binlerce yıldır, gümüş güzelliği ve dayanıklılığı için takdir edilmiştir. Mücevheratta kullanılmadan önce gümüş, madeni para ve gümüş yapımında kullanılıyordu. Bugünlerde gümüş çoğunlukla, yüzükler, gümüş küpeler, gümüş bilezikler ve gümüş kolyeler gibi gümüş takılar için kullanılmaktadır. Saf gümüş doğası gereği yumuşak ve gözenekli olup, ezilmeye ve kararmaya meyillidir. Yine de bu güzel metal, dayanıklı ve uzun ömürlü olmaları için güçlendirilebilir.Gümüşe karşılık ince gümüşe gelince, her birinin kendine göre yararları vardır.

Mücevher yapımında kullanılan iki ana gümüş türü vardır: Som gümüş ve Saf gümüş. Her iki gümüş türü de saf gümüşten kaynaklanır. Yukarıda belirtildiği gibi, saf gümüş yumuşaktır ve hasara meyillidir. Bu nedenle, dayanıklılığa, dayanıklılığa ve kararmaya karşı direnci arttırmak için gümüşe başka metaller ilave edilir.
 

Som gümüş


Gümüş bir alaşımdır, yani gümüşe ek olarak diğer metallerle karıştırılır. Tipik olarak, bakır bir alaşım oluşturmak için eklenen metaldir. Ek olarak, çinko, platin ve bor gibi diğer metaller alaşım oluşturmak için karıştırılabilir.
Bir alaşım, gümüş olarak kabul edilmesi için en az % 92,5 gümüş içermelidir. Diğer metaller kalan % 7.5'i oluşturur.

Gümüş bir yüzük bandının iç kısmı gibi, gümüş takılar üzerine 925 ayar damga takmak yaygındır. Bu damga verilen gümüş parçanın orijinalliğini belirtmek için son derece önemlidir.
 

Saf gümüş


925 ayar gümüş, takılarda kullanılan en yaygın gümüş çeşidi olmasına rağmen, tek tip değildir. İnceltilmiş gümüş % 99.9 saf gümüş ve .999 damgası ile işaretlenmiştir. İnceltilmiş gümüşten yapılmış takılar, yumuşak ve bükülmeye veya kırılmaya yatkın olduğundan büyük bir özenle kullanılmalıdır.


Gümüş Değerinde Bilgiler
30 Ocak 2020 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
  • Gümüş Takı Satın Almak İçin 5 Neden

    Gümüş, tüm değerli metallerden en parlak görünümlü olanlardan biridir. İnce Gümüş olarak da bilinen Saf Gümüş kuyumculukta işlenip üretmek için nispeten yumuşak olduğundan, güçlü ve dayanıklı kılmak için diğer metallerle karıştırılır. Bazı insanlar gümüşün sadece küpeler için olduğunu düşünür. Diğerleri bunun sadece altının ucuz bir alternatifi ...

  • Sahte Gümüş Takı Nasıl Anlaşılır?

    Gümüş, her türlü cilt tonunu tamamlayan çekici ve sofistike bir metaldir. Gerçek gümüş, altın kadar pahalı değildir, ancak gümüş satışı için çok büyük bir pazar vardır. Gümüş, genç tüketiciler arasında özellikle popülerdir. Ne yazık ki, gümüş takılar söz konusu olduğunda, tonlarca sahte takı var. Sahte taşlı gümüş takıları tespit edebilmek önemlidir.

  • Gümüşün Tarihi ve Gümüş Türleri

    Binlerce yıldır, gümüş güzelliği ve dayanıklılığı için takdir edilmiştir. Mücevheratta kullanılmadan önce gümüş, madeni para ve gümüş yapımında kullanılıyordu. Bugünlerde gümüş çoğunlukla, yüzükler, gümüş küpeler, gümüş bilezikler ve gümüş kolyeler gibi gümüş takılar için kullanılmaktadır. Saf gümüş doğası gereği yumuşak ve gözenekli olup ...

GÜVENLİ

ALIŞVERİŞ

YÜZÜK

ÖLÇÜSÜ

ÜCRETSİZ

KARGO

WHATSAPP

SİPARİŞ

ÖZEL ŞIK

PAKET

ÜCRETSİZ

DEĞİŞİM