WEB SİTEMİZE ÖZEL TÜM ÜRÜNLERDE %20'YE VARAN İNDİRİM FIRSATI!

Gümüş Takılar Üzerindeki Kararmanın Giderilmesi ve Önlenmesi


Gümüş takı, havaya maruz kalması durumunda zamanla kararmaya başlar. Gümüş, % 92,5 gümüş ve bakır gibi % 7,5 sertleştirici alaşımlardan oluşur. Bu diğer metaller havadaki neme ve sülfürle reaksiyona girerek gümüş rengi kararmaya neden olur. Bu nedenle, gümüş çok fazla hava kirliliği ve yüksek nem oranına sahip bölgelerde daha hızlı kararır.

Saç spreyi, parfüm ve vücut losyonu gibi kimyasallar da kararma sürecini hızlandırabilir.Herhangi bir takıya sahipseniz, uzun süre tadını çıkarmak için, gümüş takılardaki kararmayı önleme ve saklama hakkında bilgi edinmek önemlidir.

Gümüş Takılardaki Kararmanın Önlenmesi


Gümüş takıların kararmasını engellemenin en etkili yolu, onu bir çanta veya temiz, kuru ve hava geçirmez bir kapta saklamaktır. Kararmaya sebep olan elementleri emmeye yardımcı olacak kabın içindeki mücevherle birlikte kararmaz bir şerit kullanmalısınız. Duşta, spa küvetinde veya yüzme havuzunda gümüş takıları kullanmayın.

Gümüş mücevherleri banyoda yüksek neme ve neme maruz kalabileceği yerlerde bırakmayın. Mücevherlerinizi takmadan önce ve bu ürünleri az miktarda kullanarak saç spreyi, parfüm ve losyonla teması en aza indirin. Gümüş takılarınızı çıkardıktan sonra, saklamadan önce yumuşak ve kuru bir bezle temizleyin.

Gümüş Takı Üzerindeki Kararmaların Giderilmesi


Gümüş takı üzerinde bir parça kararma belirtileri gösteriyorsa, daha uzun süre beklemeden derhal temizleyin. Gümüşün oksidasyonunu gidermek için, gümüş parlatma bezi kullanın. Kararma çıkmazsa, mücevheri ılık suyla yıkayın. Ilık suya birkaç damla yumuşak bulaşık deterjanı koyun, daha sonra mücevherleri suya batırın ve elde hafifçe yıkayın.

Değerli taşlar veya incilerden oluşan gümüş takılar için, yalnızca gümüş alanları temizlemek için yumuşak bulaşık deterjanı içeren bir iğne ucu kullanın.

Parçalarınız iyice durulandıktan sonra, saklamadan önce tamamen kuru olduklarından emin olun. Mücevher temizleme çözeltileri, gümüş takılardaki kararmayı gidermek ve önlemek için başka bir seçenektir. Bu çözeltiler, dokuları ve desenleri ortaya çıkarmak için oksidasyona sahip olan parçalarda bile, tüm oksidasyonları giderir.

Gümüşün yüzeyini çizebileceğinden lekeleri temizlemek için diş macunu veya kabartma tozu kullanmanız önerilmez. Gümüşünüzü temizlemek için ağartıcı veya aseton gibi sert kimyasallar kullanmayın; gümüşü daha donuk hale getirip yüzeyi mahvedebilirler.

Steril gümüş takılardaki lekelerin giderilmesi ve önlenmesinde en etkili yaklaşım, kararmayı önlemek için temiz ve kuru bir ortamda gümüşü uygun şekilde saklamaktır.


Gümüş Değerinde Öneriler
28 Ocak 2020 Yorumlar (0)
Yorumlar(0)
Çok İyi0
İyi0
İdare Eder0
Kötü0
Çok Kötü0

0,0 Puan

0 kişi puan verdi
Yorum ve Puan verebilmeniz için GİRİŞ yapmanız gerekiyor.
Benzer Bloglar
 • Yüz Şekline Göre Takı Seçimi Nasıl Olmalıdır?

  İster oval, ister yuvarlak, dikdörtgen, kare, kalp, armut veya elmas olsun hepsi özel mücevher stilleriyle tamamlanır. Doğru kuyumcu ile doğru mücevher takmak bir yüzü dengeler ve en iyi özelliklerini ortaya çıkarır.
  Oval yüzler hemen hemen her mücevher stilini giyebilir ve genellikle “mükemmel” yüz şekli olarak kabul edilir. 

 • Çocuklara Özel Gümüş Tasarımlar

  Takılar ister kadın olsun ister erkek olsun her yaştan insanın kullanabileceği ve kullandığı aksesuarlardır. Takı seçimleri yapılırken genelde giyilen kıyafet, kişinin ruh hali ve en çok da kişinin tarzı önemsenmektedir. Her insan her takıyı kullanmaz. En çok tercih edilen takılar hangi arzda olursa olsun gümüş takılardır. Gümüş takılar hem insanlara olumlu etkiler yaratmasıyla 

 • Gümüş Yüzük Nasıl Temizlenmelidir?

  Günlük yaşantımızda birçok farklı alanda karşımıza çıkabilen ve her türlü ortama, her türlü konsepte uyum sağlayan gümüş ile birçok takı oluşturulmakta ve bu takılar vücudumuzda yer alarak bizim bir parçamız olmaktadır. Gümüş ile yapılan takılardan birisi de yüzüktür. Gümüş yüzükleri her türlü kıyafete uygun olarak aksesuar amaçlı kullanabiliyoruz.

GÜVENLİ

ALIŞVERİŞ

YÜZÜK

ÖLÇÜSÜ

ÜCRETSİZ

KARGO

WHATSAPP

SİPARİŞ

ÖZEL ŞIK

PAKET

ÜCRETSİZ

DEĞİŞİM